Новини

Людмила Зубко ініціювала розробку комплексної програми боротьби з амброзією в Житомирі

Депутатка Людмила Зубко під час сесії Житомирської міської ради 23 вересня  ініціювала створення робочої групи, яка займатиметься розробкою комплексної програми. До робочої групи у житомирській міськради будуть залучені фахівці управлінь комунального та житлового господарств, комунальне підприємство Зеленбуд, КП «Інспекція з благоустрою», департаменту бюджету та фінансів, управління зв’язків з громадськістю тощо.
«Амброзія полинолиста належить до найбільш небезпечних в Україні бур'янів-алергенів і завдає великої шкоди не лише сільському господарству, але й здоров'ю людини. Пилок амброзії викликає алергію, запалення слизових оболонок верхніх дихальних шляхів, що призводить до приступів бронхіальної астми. В умовах пандемії ковід_19 це особливо актуально. Нині в Житомирська обласна державна адміністрація готують комплексну програму боротьби з цим карантинним бур’яном. Схожі програми вже розроблені і працюють в деяких обласних центрах», - зазначила Людмила Зубко.

За її словами, йдеться про систематичну роботу впродовж кількох років. І, перш за все, необхідно дослідити масштаби проблеми по місту.
✅ Перший крок – обстеження території Житомира та створення/заповнення інтерактивної карти шкідливих рослин. Принагідно можна наносити на цю карту й місця проростання борщівника.
✅ Паралельно слід інформувати населення про важливість боротьби з такими рослинами, розповсюджувати інструкції шляхом активної інформаційної кампанії, залучення волонтерів.
✅ Наступними кроками в резонансі з обласною програмою можуть бути розробка та затвердження плану боротьби, оснащення комунальних підприємств міста необхідною кількістю спецтехніки та обладнання для забезпечення ефективної боротьби з амброзією.
«Амброзія дуже швидко поширюється і точкове знищення вогнищ цього буряну не допоможе вирішити проблему. Потрібно, як кажуть, зібратися силами і вдарити разом. Я розумію, це додаткові витрати. Але безпека наших городян має бути пріоритетом. Готова особисто долучитися до робочої групи. Також запрошую фахівців, які знаються на цьому питанні і мають пропозиції», - підкреслила Людмила Зубко.