Новини

Людмила Зубко презентувала книгу Валерія Шевчука «Стежка в траві. Житомирська сага», яку отримають бібліотеки Житомира

Бібліотеки Житомира та області отримають книгу відомого українського письменника-шістдесятника та житомирянина Валерія Шевчука «Стежка в траві. Житомирська сага». Двотомник надрукувала ГО «Житомир, зроби голосніше» в рамках соціально-культурних проектів, які були підтримані у 2020 році міським бюджетом. Книгу презентувала Людмила Зубко, голова комісії з соціально-гуманітарних питань Житомирської міськради, засновниця ГО «Житомир, зроби голосніше!». Презентація відбулась в рамках звіту громадських організацій про результати проєктів, втілених у межах гранту від управління культури у 2020 році під час засідання виконавчого комітету Житомирської.
Людмила Зубко повідомила, що надруковано 500 примірників двотомника. Книги передадуть  в усі бібліотеки Житомира та частково  - на область.
«Валерій Шевчук – це шістдесятник, патріарх Житомирської прозової школи, людина Всесвіту, яка виборює нашу ідентичність впродовж усього свого життя. Я закликаю кожного житомирянина прочитати цей твір. Це такий собі пам’ятник Житомиру, подарунок від людини, яка вдячна тому місту, де народилася. Дякую управлінню культури Житомирської міської ради за підтримку цього проєкту. Нехай коштів не вистачило і довелося ще вдвічі більше додавати, але я щаслива від того, що ця книга є для громади Житомира»,– зазначає Людмила Зубко.
«Переконана, що кожна житомирська бібліотека повинна мати цей скарб. Тому ми подаруємо книги в усі міські бібліотеки, а також бібліотеки шкіл та ВНЗ. Частину плануємо передати на школи області. Звісно, що на всю Житомирщину цього не вистачить, але ми можемо додрукувати, якщо буде потреба», – додає депутатка.

На її думку, ми дуже недооцінюємо те, що маємо. Йдеться, зокрема, й про наших великих земляків. І це потрібно змінювати.
«За кількістю написаного та за змістовністю Валерій Шевчук – один із найбільш продуктивних письменників сучасності за світовими масштабами. Він сповідує думку, що наслідування чи надолужування будь-яких іноземних зразків, є програшним. Натомість своєю творчістю доводить, що потрібно формувати й утверджувати наш власний український естетичний ідеал. Навіть у ті тяжкі часи, коли в 70-80-х не мав змоги писати, бо не йшов на змову з владою, він писав у шухляду. А вже потім, коли ми почали читати його книжки, то був вибух. Сьогодні я приходжу до нього в гості і бачу два серванти з рукописами, які ми маємо надрукувати. Там не просто оповідання – це цілі дослідження, підкріплені документами. Його книги – тиха боротьба за нашу країну. Ми не просимося до Європи, а йдемо туди з відчуттям гордості, що ми це все маємо. Це те, що дає нам впевненості, те, що відкриває перед нами європейське небо», – підкреслює Людмила Зубко.
Детальніше про книгу Валері Шевчука Стежка в траві. Житомирська сага» – у відео – за посиланнями:
Довідково.
Шевчук Валерій Олександрович — житомирянин, український письменник-шістдесятник, майстер психологічної і готичної прози, автор низки літературознавчих та публіцистичних праць, інтерпретатор українського літературного бароко. Народився 20 серпня 1039 року у Житомирі.
У 2011 році була започаткована у Інституті філології та журналістики Житомирського державного університету імені Івана Франка премія Валерія Шевчука (Премія Шевчука) — українська літературна премія, творча відзнака за найкращу книгу прози, видану українською мовою за попередній календарний рік, вручається щороку в квітні на спеціальній урочистій церемонії в Інституті філології та журналістики Житомирського державного університету.
Твір «Стежка в траві. Житомирська сага» - багатоплановий епічний твір змальовує переплетіння доль різних прошарків населення Житомира 50—60 років — понівеченої української інтелігенції, робітничо-службового середовища, а також колоритного люмпену. В центрі уваги автора філософське осмислення психологічних колізій, що приводять героїв роману до напружених шукань своєї стежки для втечі від самотності, із зони герметичної духовної ізоляції, у простір добра й любові.