Новини

Людмила Зубко ініціювала створення у Житомирі інтерактивного музею музики

Музична школа імені Ріхтера святкує своє 50-річчя з дня заснування. Оплески та шалена енергетика – цим була сповнена актова зала школи під час виступів учнів і викладачів. Нині в школі навчається майже півсотні учнів, здібна молодь опановує гру на 15 інструментах. Допомагають їм у цьому більше 60-ти викладачів, які є найбільшою гордістю закладу.
 «Якщо ми говоримо про педагогів музичної школи, на всіх звітних концертах вони самі креативні. Це постійна енергія, яка вирує у стінах закладу. І відповідно, коли педагоги перебувають у такому розвитку і креативі, вони стовідсотково будуть передавати це дітям і створювати для них всі передумови для розвитку, - наголосила у вітальному слові депутатка житомирської міськради Людмила Зубко.


За ці роки у школі навчалось близько двох тисяч учнів, з них більше трьохсот стали професійними музикантами, понад сотня випускників – отримали вищу музичну освіту.
«Нині мистецтво і культура стали потужною зброєю у гібридній війні. І круто, що є кому виборювати українську ідентичність в регіональному і національному контекстах. Ці нові освічені українці – якісно інакші, свободолюбиві, ними не так просто маніпулювати. Саме у таких закладах зокрема і формується цвіт українства, що шанує традиції і готовий брати відповідальність за майбутнє!», - підкреслила Людмила Зубко.
Депутатка принагідно поділилася ідеєю стосовно створення у Житомирі інтерактивного музею музики, де би основним ідейним стержнем була постать талановитого земляка. «Щось на кшталт культурного майданчика для спілкування музикантів, де б талановита молодь могла б експериментувати зі звуком, створювати цікаві колаборації та грати концерти. Як на мене, є й чудове місце – Будинок родинного притулку Дуриліних, у якому, власне і народився Святослав Ріхтер», - розповіла Зубко.