Новини

Людмила Зубко дала старт облаштуванню "Безпечної школи" у Житомирі

У Житомирі продовжує відпрацьовуватись зразковий стандарт інфекційної безпеки для навчальних закладів в умовах пандемії. У понеділок, 10 серпня, у школі "Сяйво" розпочався процес установки обладнання, що має захистити дітей, батьків та вчителів від інфекційних ризиків. Навчальний заклад став базовим у проєкті "Альтернатива є – безпечна школа", який ініціювала підприємиця, засновниця громадської організації "Житомир, зроби голосніше" Людмила Зубко. Приєднуватись до проєкту вона закликає і інші школи міста.


Установка обладнання – це наступний етап після того, як у школі "Сяйво" був проведений спеціальний аудит. Ретельну перевірку з точки зору інфекційної безпеки наприкінці липня провели фахівці Національної експертної групи з інфекційного контролю (NEGIC). На основі цього вони визначили, що саме потрібно відпрацювати, змінити чи переобладнати у школі, аби навчання у ній було безпечним. 


"Команда проєкту "Альтернатива є – безпечна школа" не чекає, а діє! З 1 вересня учні та педагоги побачать у своїй школі багато речей, які раніше для них були незвичними. Діти мають вчитися у школах, а навчання там має бути безпечним", - наголосила Людмила Зубко. 

У переліку обладнання - ультразвукові зволожувачі, диспенсери для дезінфекції рук, автоматичні сушарки, вимірювачі мікроклімату, ліктьові змішувачі, безконтактні термометри, термогігрометри та багато іншого. Усе – відповідно до рекомендацій експертів NEGIC, пропрацьованих для цього навчального закладу. 

Людмила Зубко та Національна експертна група з інфекційного контролю уже мають досвід успішного напрацювання Протоколів безпечної роботи для закладів громадського харчування. Документами, які вони розробили весною цього року, скористалося Міністерство охорони здоров'я. Тепер у рамках проєкту "Альтернатива є – безпечна школа" команда Людмили Зубко вже найближчим часом оприлюднить протоколи роботи для навчальних закладів в умовах пандемії.  

"Ми завжди на крок попереду влади: і тоді, коли розробили протоколи для бізнесу, і зараз, коли впроваджуємо протоколи безпечного навчання для шкіл", - наголосила Зубко. 

Вона закликала й інші школи Житомира приєднуватися до проєкту "Альтернатива є – безпечна школа". Разом з командою фахівців вона готова надати всю необхідну допомогу, аби відпрацювати створення безпечного середовища у кожному конкретному навчальних закладі. Дотримання їхніх рекомендацій може знизити до 90% інфекційних ризиків у школах.

Нагадаємо, у рамках проєкту "Альтернатива є – безпечна школа" команда Людмили Зубко розробила чеклист для перевірки протиінфекційної безпеки. За допомогою спеціальної анкети батьки та вчителі можуть перевірити готовність їхньої школи для безпечного початку навчального року. Чеклист доступний на сайті Людмили Зубко. Його слід заповнити та надіслати на електронну адресу bezpechnashkola.zhytomyr@gmail.com, вказавши у листі назву та номер школи. Це перший крок для того, щоб приєднатися до проєкту. На основі заповненого чеклиста експерти нададуть фахові рекомендації про те, що слід зробити у кожній конкретній школі для захисту від інфекцій.