Новини

Житомирська громада отримає кошти на термомодернізацію комунальних закладів, - Людмила Зубко

«Енергоефективність = енергонезалежність. Сьогодні рішенням сесії затвердили чергову угоду про пільговий кредит на термомодернізацію житомирських шкіл та садочків. Важлива відмінність від попередніх проєктів у тому, що йдеться про комплексні роботи. Кошти передбачені не лише на утеплення стін та заміну вікон, але й на ремонт дахів, підвалів, модернізацію систем опалення тощо», - зазначила депутатка житомирської міськради Людмила Зубко за результатами сесії.

Мова про пільговий кредит на 30 років, окупність якого складе 7-7,5 років. Проєкт з термомодернізації шкіл і садочків дозволить заощадити в рік понад 31 млн грн коштів міського бюджету. Зокрема передбачається комплексна термореновація 40 будівель закладів освіти.
За словами Зубко, додатково Житомир отримає від німецького державного банку KFW грант у розмірі майже 3 млн євро на реновацію закладів охорони здоров‘я.
Вже створена робоча група до складу якої увійшли представники усіх фракцій. Вони мають переглянути раніше відібраний консультантами список навчальних закладів та скоригувати по пріоритетності.
«Будь-яку хорошу ініціативу губить погане виконання. Як показує практика, будівельників потрібно більш ретельно контролювати! Багато шкіл вже пройшли цей шлях, але якість робіт настільки низька, що директори відмовляються підписувати акти виконаних робіт. І їх можна зрозуміти! Директори не повинні залишатися сам на сам із підрядниками», - підкреслила депутатка.
Людмила Зубко запропонувала колегам-депутатам взяти під контроль хід робіт в школах і садочках на їх округах.