Новини

Людмила Зубко ініціює збільшення Громадського бюджету Житомира до 5%

Кандидат на посаду міського голови Житомира Людмила Зубко заявила, що у разі її перемоги на виборах Громадський бюджет у Житомирі буде збільшений до 5%. Про це вона сказала в ефірі телеканалу СК1.

За її словами, Громадський бюджет – це дзеркало того, як влада ставиться до громади міста. А зараз у Житомирі ситуація така, що у 2020 році на Громадський бюджет було виділено всього 18 мільйонів гривень. Ця сума тільки на перший погляд може видаватися великою, але насправді це всього пів відсотка від загального бюджету міста. 

"При 3-ьох мільярдах нашого бюджету і власних доходів 1,8 млрд ми сьогодні маємо всього 18 мільйонів на Громадський бюджет. Це ні про що. Але ж громадські проєкти подають люди, які не працюють за гроші. Вони встають і кажуть – я хочу змінити своє місто. Я хочу ось тут на Польовій мати публічний простір, а я ось тут хочу, щоб змінилася бібліотека, змінився музей. Ми маємо хватитися за цих людей, не забирати у них кошти, а навпаки об'єднувати таких людей, комунікувати з ними і робити гарні проекти. Я хочу зробити не оцей "нуль відсотків у 18 мільйонів", а 5 відсотків від бюджету має йти на бюджет участі", - наголосила Зубко. 

Збільшення Громадського бюджету у Житомирі зафіксоване у "Маніфесті успішного міста для людей" – програмному документі, з яким Людмила Зубко іде на вибори міського голови. Цей пункт включений до розділу "Влада з людьми і для людей". 
Зубко також декларує розвиток у Житомирі інших інструментів електронної демократії — петицій, звернень до міського голови та міської ради.

Нагадаємо також, що у 2020 році на Громадський бюджет у Житомирі було подано всього 3 проєкти — і всі вони від міської влади. 

Громадський бюджет (Бюджет участі) - це частина коштів міського бюджету, щодо якої мешканці міста самостійно обирають на що їх витрачати шляхом голосування, результати якого мають пряму дію, незалежно від волі чиновників та депутатів.